CİLT BAKIMI

Hem estetik hem sağlık açısından cilt temizlik ve bakımına özen göstermek yaş ilerledikçe oluşan kırışıklık ve deformasyon önleme bakımından çok faydalıdır.

Sigara, stres, UV ışınları, yanlış beslenme gibi alışkanlıklar henüz genç yaşta yıpranmış bir ciltle soluk ve cansız görünmenize neden olur.  Bu gibi durumlara karşı alınacak tedbirler ve bakımlı bir ciltle canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Unutmayınız ki iyi bakılan bir cilt ile yaşınız ilerlese bile hala canlı cildinizle hayatla barışık bir yaşam sürebilirsiniz. Parlak, sağlıklı güzel bir cilde sahip olmak için sağlıklı bir yaşam planı, uygun diyet uygulamaları, düzenli egzersizler, yeterince dinlenme ve etkili bir cilt temizliği oldukça önemlidir. Güzellik; Sağlıklı, bakımlı, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için insanın kendine olan güvenini artıran, beden & ruh sağlığını iyi yönde etkileyen bir yöntemdir.

 

Sağlıklı bir cilt bakımı ortalama 1-1,5 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile süt ve tonik temizleme, peeling, ozon, buhar, serum, yüz, maske, yüksek frekans ve kremleme gibi işlemler uygulanır.

Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı, renkli bir görünüm ortaya çıkar.

Cilt bakımı yapılırken yaşa ve cildin ihtiyaçlarına göre doğru ürün kullanılması büyük önem taşımaktadır.
Cilt Nemlendirme Programı: Özellikle kuru, nemsiz, canlılığını yitirmiş ciltlere sunulan bir çözümdür. Hyalüronik asit ve polihidroksi asitlerle zenginleştirilmiş, cildin su tutma kapasitesini artıran bir programdır.
Cilt Yenileme Programı: Elastikiyetini, canlılığını ve ışıltısını yitirmiş ciltlerde canlandırıcı, nemlendirici, arındırıcı, vital dokuları yeniden yapılandırıcı bir bakım programıdır.

 

Yaşlanma Karşıtı Programı (Antiaging)
Ciltte kronolojik yaşlanma, güneş, hava kirliliği, beslenme alışkanlıkları, reaktif oksijen radikalleri, sigara, metabolizma problemleri gibi iç ve dış faktörlere bağlı gelişen deformasyon ve yaşlanma belirtilerini azaltıcı ve önleyici bir bakım programıdır.

 

Dermaroller,

Silindirik şekilde dönen bir başlığı bulunan ve bu başlığın üzerinde mikro düzeyde hazırlanmış ve simetrik olarak yerleştirilmiş genelde 192 – 240 adet arası değişen çoğunlukla paslanmaz çelikten üretilen (ancak hijyen için titanyum tercih edilmeli) iğnelerden oluşan bir tür tedavi aracıdır. Bu tedavi yöntemi, özel olarak hazırlanmış mikro iğnelerin farklı açılar ile işlem yapılacak cilt yüzeyi üzerinde gezdirilerek cilde mikro kanallar açılmasını sağlamaktadır.

iğneli bir yapıya sahip olduğu için, uygulanacak bölgeyi (genelde yüz) antibakteriyel özellikli bir temizleyici ile derinlemesine temizledikten sonra ancak çok dezenfekte edilmiş bir cilde uygulanmaktadır. Dermaroller üzerindeki iğnelerin bulunduğu kısım, cilt üzerinde doksan derece dik bir açı ile çalışılırsa yani ne kadar fazla baskı uygulanırsa , dermaroller tedavisi ciltte o kadar derine uygulanmış olunur. Ancak yüzeysel uygulamalarda ise minicik bir zımpara yaparmışçasına sanki su zımparası gibi bir his uyandırmaktadır. İşin bütün prensibi cilt yüzeyinde minik kanallar (delilikler) açılmasını sağlamaktır. Yüzün oval yapısına paralel çalışılabilir. Aynı bölgenin üzerinden dermaroller ile birden fazla geçilmesinde zarar yoktur. Bu bölgelerin üstüne sürülecek serum, maske ve diğer vitamin içerikli gibi ürünler çok rahat cilt tarafından emilecektir.

Cilt Sıkılaştırma Programı
Cildi sıkılaştıran, yapılandıran, elastikiyet kazanmasını sağlayan programdır. Özellikle yüz, boyun, dekolte ve ellerde uygulanır.

Cilt Bakımının Faydaları Nedir?

  • Cilt hücreleri yenilenir.
  • Cildin nem dengesi sağlanır.
  • Sivilce, kuruma, pigmentasyon düzensizlikleri ve kırışıklıklar için önlem alınmış olur.
  • Cilt gözeneklerinin tıkanması önlenerek toksinlerin düzenli atılımı sağlanır.
  • Yaşlanmayı geciktirir.
  • Cilt enzimleri dengelenir.
  • Cilt elastikiyeti sağlanır.
  • Daha parlak, pürüzsüz ve gergin ve genç bir görünüm elde edilir.
  • Günlük cilt bakımınızı kolaylaştırır.
  • Kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar.

 

 

Denizli de Dünyaca kendini kanıtlamış ürünler ve etkin uzmanlarımız ile etkili bir cilde sahip olmak için doğru yerdesiniz. Esttime Güzellik Merkezi olarak cildinize uygun Denizli cilt bakımı hizmetleri ve diğer hizmetlerimiz için bize ulaşın.

 

 

* Günde 2 litre su için. * Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın. * Sigara içmeyin. * Aşırı güneşlenmeyin. * Makyajınızı çıkarmadan yatmayın. * Cildinizi hergün nemlendirin. * Her hafta bir peeling yapın. * 15 Günde bir maske uygulayın. * Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın. * Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın. * Üç günde bir eriyinceye kadar buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.

 

 

 

Cilt Bakımı Kimlere Uygulanabilir?
20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi ayda bir kez cilt bakımı yaptırması önerilir. Akne, sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması için de medikal cilt bakımı yapılabilir.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yapılan işlemden sonra günlük hayatınıza normal şekilde devam edebilirsiniz. Ancak, medikal cilt bakımı sonrasında ortaya çıkan yeni ve taze cilt daha korunmasız ve dış etkilere açık olduğu için işlem sonrasında birkaç gün cildin güneşin zararlı etkilerinden ve kimyasal ürünlerin temasından korunmasına özen gösterilmelidir.

Cilt Bakımı Uygulama Aralığı Ne Olmalıdır?
Cilt bakımının etkisi cilt yapınıza, beslenme şeklinize, cildinizin dış faktörlerden etkilenme derecesine ve en önemlisi günlük bakımınıza göre değişkenlik gösterir. Günlük bakımda cilt tipinize uygun ve doğru ürünler kullanmak, günlük bakımınıza önem vermek, medikal etkinin daha iyi korunmasını sağlar. Genellikle ayda bir ya da iki ayda bir uygulanmakla birlikte, medikal cilt bakımı uygulama aralıkları yapılan işlemin seyrine ve cildinizin uygulanan tedaviye cevap verme şekline göre şekillenir ve devamlılık sağlanmak istenen bakımlarda periyotlar uzman kişi tarafından belirlenir.